вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone płoty drewniane prędko się psują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od poprawnego i starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest wynik finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Jak ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten typ płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji więc dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий